Atrem z 10% poprawą przychodów w 2022 roku i 450-milionowym portfelem do zrealizowania
ATREM S.A. opublikowała sprawozdanie finansowe za miniony rok. Przychody spółki w tym okresie wyniosły 110,7 mln PLN i wzrosły o 10,2 mln PLN w stosunku do roku 2021 (+10,1%).
2023-04-04, 07:20

Spółce udało się wypracować wzrost rentowności na sprzedaży z 12% w 2021 roku, do 14% w 2022. ‘Zgodnie z wcześniejszymi raportami, skupiliśmy się na konsekwentnej poprawie rentowności na kontraktach i polepszeniu pozycji finansowej przedsiębiorstwa. Osiągnięte marże są wyznacznikiem ciężkiej pracy całego zespołu’ – podsumował prezes Atrem S.A., Andrzej Goławski.

Spółka wygenerowała zysk z działalności operacyjnej na poziomie 4,4 mln PLN, wobec zysku 6,5 mln PLN w roku 2021, który zawierał w sobie elementy nietypowe, m.in. rozwiązanie rezerw na spory z kontrahentami – w związku z pozytywnymi rozstrzygnięciami sporów sądowych; odwrócenie odpisów na należnościach, w związku z zapłatą kontrahentów za przeterminowane faktury oraz  koszty braków ujawnione w trakcie przeprowadzonej inwentaryzacji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych. Zysk brutto na działalności kontynuowanej w 2022 r. to 3,2 mln PLN, wobec zysku na poziomie 6,0 mln PLN w roku 2021. Łączny zysk netto wyniósł zaś 2,5 mln PLN, względem zysku na poziomie 6,2 mln PLN w roku poprzednim.

W roku 2022 Atrem realizował ambitne zadania mające wpływ na bezpieczeństwo energetyczne kraju: ‘Razem z konsorcjum w składzie JT S.A. i Projprzem Budownictwo Sp. z o.o., zrealizowaliśmy szczególnie ważny dla bezpieczeństwa energetycznego naszego kraju projekt tłoczni gazu w Odolanowie. Ponadto Atrem był podwykonawcą na dwóch kolejnych odcinkach gazociągów Baltic Pipe oraz na dwóch odcinkach gazociągu Polska – Litwa. Jesteśmy niezmiernie dumni, że byliśmy częścią zespołu, który przyczynił się do tego, że gazu w naszym kraju minionej zimy nie zabrakło.  Ponadto w 2022 roku w znacznym stopniu zaawansowaliśmy takie zadania dla Enea Operator jak GPZ Międzyrzecz, GPZ Wronki czy też Smart Grid w Poznaniu Południe i Gorzowie. Są to niezmiernie istotne zadania nie tylko z punktu widzenia stabilności systemu elektroenergetycznego dla odbiorców, ale również bardzo ważne z punktu widzenia dalszego rozwoju OZE w regionie’ – powiedział Andrzej Goławski.

Ciekawych projektów nie zabrakło także w części portfolio spółki związanej z automatyką: ‘Podpisaliśmy i rozpoczęliśmy realizację dużego projektu dla Państwowego Gospodarstwa Wody Polskie, który jest związany z rozbudową systemu przeciwpowodziowego w dorzeczu Wisły i Odry. Wraz z naszym konsorcjantem, firmą T4B z Warszawy, rozwijamy systemy sterowania oraz pomiarów hydrologicznych i teletechnicznych na obiektach hydrotechnicznych na obszarze od Rzeszowa do Zielonej Góry. Ponadto pozyskaliśmy i rozpoczęliśmy rozbudowę systemów bezpieczeństwa dla Metra w Warszawie’ – podsumował prezes.

Goławski zapytany o perspektywę na rok bieżący i kolejne lata, mówi: ‘Spółka wchodzi w 2023 rok z solidnym portfelem zamówień, gotowa na realizację nowych wyzwań. W samych projektach wykonawczych, obecna wartość obrotu do zrealizowania wynosi ponad 450 mln PLN. Jest to historycznie rekordowa wartość co niewątpliwie daje solidne fundamenty dla rozwoju Spółki na najbliższe kilka lat’.

W tygodniu poprzedzającym publikację wyników, Atrem S.A.  w ramach konsorcjum z SEEN Technologie Sp. z o.o., zawarła z PKN Orlen umowę na wykonanie instalacji pomocniczych na potrzeby realizacji projektów rozwojowych w Zakładzie Produkcyjnym w Płocku. Wynagrodzenie dla Atremu wynieść ma ponad 253 miliony, zaś wartość całej umowy to ponad 1,27 miliarda złotych.

KONTAKT / AUTOR
Anita Prądzyńska-Bucław
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.